Наша сторінка Прагматех не присвячується якійсь конкретній аудиторії. Її мета – ознайомити кожну людину, в якої є комп’ютер (мабуть, все-таки домашній, що використовується для ігор, для відпочинку), з проблемами, з якими всі власники ПК рано чи пізно обов’язково зіткнуться. Як відомо, все в цьому світі старіє. Будь-яка техніка, яка є сьогодні ультрамодною й ультрасучасною, через кілька років викликатиме поблажливу посмішку. А якщо говорити про світ комп’ютерів, то процес морального старіння відбувається набагато швидше. Серед комп’ютерщиків популярний такий жарт: якби автомобільна техніка здешевлювалася такими ж темпами, як комп’ютерна, всі б давно їздили на недорогих кількарічних Rollce Royce, які залишаються все такими ж надійними й для кожного українця бажаними. Дійсно, комп’ютерні технології розвиваються настільки швидко, що дехто навіть пропонує їх штучно сповільнювати, бо, мовляв, за цими гонками не вженешся. Хоча, якщо вдуматися, трагедії особливої немає, адже питання заміни начинки Вашого ПК починає поставати лише тоді, коли щось вже перестає працювати або Ваш старенький комп’ютер не може впоратися із якоюсь програмою. Спробуємо розглянути хоча б основні причини такого швидкого старіння техніки.

1. Виходить нова операційна система (нова версія програми, супер-цікавої іграшки і т.п.), яка значно спрощує роботу, сама швидше працює. Всі плюси, але… Є одне або зразу кілька «але»: ці нові ОС чи програми на Вашому старому «залізі» дико «гальмують». Чому ж так? Та тому, що розробники цих програм орієнтуються на нові, останні досягнення й виробників комп’ютерного «заліза».

2. Важливим і досить таки вагомим є й той факт, що всі (за рідким винятком) користувачі техніки хочуть чогось новішого, бо стара техніка, яка прекрасно ще працює з документами, стає все менш «престижною».

3. Навіть якщо Ви – переконаний противник прогресу «заради галочки», рано чи пізно Вам все ж доведеться змиритися з тим, що потрібно поновлювати чи програму на новішу версію, чи саму операційну систему, хоча старі прекрасно працюють і не гірше працюватимуть і надалі. Але річ у тім, що у всіх Ваших знайомих уже стоїть нова програма, між Вашою версією програми і версією знайомих елементарно можуть бути нестиковки, несумісності і т.д. і т.п..

4. Далі можна продовжувати довго й нудно. Але, думаю, суть Ви зрозуміли. Як же бути? Щоразу викидати ще вчора модні й дорогі компоненти? Хто вже досвідченіший, скаже нести своє добро на радіоринок (Караваєві Дачі), але багатьох це місце відлякує (досі багатьом згадуються неприємні моменти минулих років, коли вони були ошукані «бізнесменами» з ринку. Слава Богу, сьогодні ситуація виправляється потроху, але…) А комп’ютерних фірм у Києві, що спеціалізуються на модернізації комп'ютерів, не так і багато. Зараз Ви зайшли на сторінку однієї такої, досить рідкісної за спектром діяльності на сьогоднішній день, фірми. Тож знайомтесь – ТОВ «Прагматех», що створювався із самого початку з задумкою займатися наданням послуг для людей, які мають у своєму розпорядженні комп’ютери. Причому ці послуги потрібні не лише для непрофесіоналів, але й для тих, хто досить непогано розбирається у світі комп’ютерів, оскільки неможливо бути професіоналом абсолютно в усьому.

Нижче наводжу типові питання користувачів ПК до спеціалістів Прагматеху (Україна, Київ).

- Чому ви вирішили займатися виключно модернізацією?

Інженер ТОВ "Прагматех": – Ну чому ж, ми не лише модернізуємо комп'ютери, а й збираємо системні блоки на замовлення, під потреби конкретних клієнтів, адже одному треба більше увагу іграм приділити, іншому – обчислювальним потужностям. Але, без сумніву, зібрати абсолютно нову машину набагато легше, ніж робити часткову модернізацію.

Користувач ПК: – Добре, я зрозумів. Але чому ж все-таки, організовуючи фірму, планувалося зробити основний наголос на модернізацію комп'ютерів?

Інженер ТОВ "Прагматех": – Справа в тому, що ТОВ «Прагматех» створене восени 2000 року. На той час було дуже багато великих потужних комп’ютерних фірм і безліч дрібніших. Щоб хоч якось закріпитися на ринку, потрібно було й запропонувати щось незаїжджене й потрібне людям. А модернізацією комп'ютерів у Києві ні в той час, ні навіть зараз, ніхто серйозно не займався.

Користувач ПК: – Як вважаєте, чому великі фірми, яким, як то кажуть, усі карти в руки, не відкусили такий ласий шматок ринку?

Інженер ТОВ "Прагматех": – У великі фірми вкладаються великі гроші. Мета кожного ділового починання – чимшвидше «відбити» всі капіталовкладення й почати заробляти, знову ж таки, великі гроші. Тому, як Ви, мабуть, помітили, кожна з великих фірм має 2 – 3 моделі системного блока, які, що називається, збираються конвеєрним способом, де йде уніфікація – використання одних і тих самих комплектуючих, бо їх потрібно зібрати пошвидше, а продати побільше й подорожче. Усі менеджери в цих фірмах спрямовані на те, щоб побільше й пошвидше продати. Яка там може бути модернізація?! Це ж треба в індивідуальному порядку розглядати кожен конкретний випадок! На це немає часу! – сміються – У свою чергу, більшість рядові користувачів особливо не замислюється над тим, що їм потрібно від бажаного й омріяного комп’ютера. Вони вибирають рекламні оголошення у метро й газетах із заголовками, де б було побільше таких слів: «Дешево! Розпродаж! Кожному покупцеві комп’ютера – ще щось на шару!» і т.п.. Великим фірмам цілком під силу проводити широкомасштабні рекламні кампанії, вони закуповують комп’ютерні комплектуючі величезними партіями, тому мають переваги в ціні. Це з одного боку. А з іншого – ці комплектуючі швидко старіють, тому їх потрібно дешевше й чимшвидше продати. Прошу ще раз замислитися й обдумати мої слова: чимшвидше. А коли швидко не виходить, включаються різноманітні акції, щоб підлежалий товар все-таки продався. Там панує девіз: «Найкращий товар – той, що є на складі!» І люди, які не зовсім гарно розбираються у «залізі», стають жертвами цих акцій. І нашими потенційними клієнтами.

Користувач ПК: – Ви так детально розповідаєте, ніби самі працюєте у такій великій фірмі

Інженер ТОВ "Прагматех": – Справа в тому, що ми колись працювали у схожих компаніях, тому знаємо цю кухню не з чуток, а з власного досвіду. Там менеджер, який продає людині комп’ютера, націлений на разовий продаж, і не збирається зі старим клієнтом спілкуватися в подальшому; якщо у того раптом виникнуть проблеми – його відправлять у сервіс-центр фірми й не будуть відволікатися. Чому? Та тому, що, крім цього, таких клієнтів у кожного хорошого менеджера – вагон і возик. Про модернізацію комп'ютерів там не йдеться. Застарів комп’ютер – купуй новий, от якраз у нас зараз супер-акція!

Користувач ПК: – Як же тоді бути людям, які не зовсім розуміються на техніці?

Інженер ТОВ "Прагматех": – Ми кожному клієнту можемо приділити достатньо уваги, бо у нас немає конвейєра, гонитви за кількістю. І ми, як правило, своїх клієнтів пам’ятаємо, знаємо, що хоче кожна конкретна людина чи організація. Тому, коли приходить «наш» клієнт (і «чужих» клієнтів, звичайно ж, також обслуговуємо, адже це наша робота, за яку ми отримуємо гроші), і ми бачимо, що для його завдань, наприклад, достатньо наростити об’єм оперативної пам’яті, не зачіпаючи більше нічого, ми йому так і кажемо. Якщо ж приходить «геймер» з обмеженим бюджетом, то тут, звичайно, в першу чергу звертається увага на його відеокарту, знову ж таки, пам’яті забагато не буде ніколи. І випадків таких багато й усі різні. Але підхід до всіх один – доброзичливий і дорадчий, консультативний. Завдяки такому підходу люди у нас є завжди. І навіть якщо зараз клієнт «не дозрів», він таке ставлення до себе цінує й прийде згодом обов’язково.

Користувач ПК: – От ви говорите, що міняєте компоненти. Зрозуміло, ви нові продаєте, а куди ж ви діваєте старі компоненти? Хіба вони комусь ще потрібні?

Інженер ТОВ "Прагматех": – Старі ми викупаємо в людей, вони фактично доплачують різницю в ціні між новим і старим компонентом. А старі комплектуючі продаємо, звичайно ж. Якщо любителю «крутих» ігор потужностей його старого комп’ютера замало, то для невеличкої фірми в офіс, чи людині, яка працює з текстами, не потрібні супер-сучасні машини, їх влаштує недорогий комп’ютер, що вже кимось використовувався, адже його ресурсу вистачить на довгі роки (якщо якась надзадача не вилізе раніше й треба буде знову модернізуватися).

Користувач ПК: – А чи не бояться люди купувати б/у комп’ютери? Адже на нові хоч гарантія є, а як бути з уживаною технікою?

Інженер ТОВ "Прагматех": – Ми дуже прискіпливо відбираємо компоненти, що викупаємо. Тому не боїмося давати на них гарантію, яка, як правило, складає до півроку. Хоча, звичайно ж, буває й таке, що «залізо» пройшло всі тести, ми його прийняли, а через день-другий (образно) – бац - і не стартує Ризикуємо, звичайно ж, як і в кожному бізнесі, без цього не обійтися.

Користувач ПК: – Вас послухати, то ви такі білі й пухнасті!

Інженер ТОВ "Прагматех": – Намагаємося! А якщо серйозно, то не за все беремося. Іноді варіанти є такі, що й модернізацією це назвати складно. Це швидше заміна одного системного блоку на інший. В такому разі все значно спрощується. Але ми сповна проконсультуємо кожного клієнта щодо саме його конкретного випадку.

Користувач ПК: – І дорого берете за такі консультації і послуги?

Інженер ТОВ "Прагматех": – Ми абсолютно безкоштовно консультуємо, навіть по телефону (457-57-20, 453-02-58). Причому не лише своїх клієнтів, а й усіх, кому потрібен ремонт та модернізація комп'ютерів у Києві. А послуги наші по ціні навряд чи суттєво відрізняються від середньостатистичних. Звичайно, з нашими об’ємами ми не можемо запропонувати найдешевших розцінок, але є люди, яким потрібно купити не просто недорогий комп’ютер, а «заточений» під конкретні завдання, такий комп’ютер, який вимагає персонального підходу. Такі клієнти ладні трохи переплатити, але взяти саме те, що хочуть.

Користувач ПК: – Чи могли б ви дати кілька порад-консультацій?

Інженер ТОВ "Прагматех": – Так, звичайно ж.

1. Признайтеся самі собі, чи будете Ви грати в ігри. Якщо так – готуйте гроші. Якщо комп’ютер Вам потрібен виключно для роботи – не беріть ультрасучасних, тому надзвичайно дорогих компонентів. Обмежтеся функціональною материнською платою, причому необов’язково прив’язуватися до «брендів» (імениті виробники), як ASUS, Epox і т.п.. Адже за ім’я Вам доведеться платити свої кровні. Їхні конкуренти роблять теж гідний продукт, хоча з такими платами Ви не матимете змоги додаткових настройок і розгону всієї системи. Але ж Вам це не потрібно, адже Ви берете комп’ютер лише для роботи, про який розгін системи ми говоримо? Можливо, Вам підійде навіть вживаний комп’ютер чи монітор.

2. Пам’ятайте: те, що сьогодні ультрамодне і най-най, завтра коштуватиме дешевше. У першу чергу, дешевіють відеокарти. В останню – монітори. Тому для роботи не женіться за «крутими» відеокартами, ресурс яких Ви, можливо, ніколи й не використаєте. Краще, якщо дозволяє бюджет, купіть хороший монітор.

3. Якщо хочете постійно бути, що називається, «в струмені комп’ютерної ріки», готуйтеся витрачати на це, в середньому, 100$ на рік. Тоді процес модернізації не буде надто болісним, адже те, що рік-два тому коштувало 500$, сьогодні може втратити до 30 – 60% від своєї початкової вартості. 4. Якщо Ви відважилися на такий крок, як модернізація, запасіться терпінням: це процедура тривала, займає 2 - 3 доби, адже потрібен час, щоб протестувати Ваші компоненти, що підлягають заміні й пізніше безболісно ввести на їхнє місце нові так, щоб вони не конфліктували зі старими, які ще залишаються Вам служити. Ось коротко найголовніші поради. Якщо ж будуть якісь конкретні питання – ласкаво просимо до нас!

Користувач ПК: – Що ж, дякую вам усім за розмову й за поради! Успіхів вам!

Інженер ТОВ "Прагматех": – Дякуємо й Вам! «Безглючної» роботи!

 

Щиро ваш, комерційний директор ТОВ "Прагматех",

Сем Отіс (Sam Otis).

Наші контакти:

03056, Україна, м. Київ, вул. Виборзька, 41.